Про нас

Громадська організація «Громадське бюро «Правозахист» створене групою мешканців м. Суми у лютому 2001 року. Основною статутною ціллю об’єднання є просвітницька діяльність у сфері розвитку правової свідомості громадян та активізація місцевої громади.
Джерелом фінансування діяльності організації є членські та благодійні внески, спонсорська допомога, а також міжнародна технічна допомога. Маємо 10-річний досвід у здійсненні проектів, участі в громадянських кампаніях і акціях, в тому числі у партнерстві з іншими НУО та ЗМІ.
Місія ГО «Громадське бюро “Правозахист” полягає у сприянні розвитку правової свідомості громадян, відстоюванні основних прав і свобод людини, наданні практичного правозахисту. Основною статутною метою та головними цілями організації є просвітницька діяльність у сфері прав людини, практичний правозахист, забезпечення доступу і права на інформацію, моніторинг та громадський контроль за діяльністю органів державної влади та місцевого самоврядування, проведення громадських та соціологічних досліджень, опитувань, аналітична діяльність, проведення кампаній адвокасі та лобіювання інтересів місцевої громади.
Організація не має на меті здійснення політичної діяльності та не приймає участь у місцевих та національних політичних процесах, окрім заходів контролю за виборами та дотриманням законності у діяльності місцевої влади та представницьких органах державної влади на місцях.
Ключовими напрямками діяльності організації визначені наступні: підвищення громадянської активності людей через проведення просвітницької діяльності у сфері прав людини (групові та індивідуальні консультації, підтримка жертв, кампанії едвокасі, публікації в пресі, допомога в реєстрації об’єднань громадян); попередження катувань та жорстокого поводження, запобігання та попередження порушень прав людини (реєстрація фактів та звернень громадян, публікації в пресі, інформаційно-просвітницькі програми для співробітників правоохоронних органів – міліції, слідства, прокуратури, системи виконання покарань і т.ін.); розвиток свободи слова та доступу громадян до інформації: запити до органів влади, моніторинг діяльності органів, що виконують функції управління в державі і на місцях, також – організація та проведення тренінгів та семінарів по законодавству, з прав людини, порушень в доступі до інформації для журналістів та інших працівників ЗМІ, представлення їх інтересів в суді; оскарження несправедливих судових рішень та неправомірних дій державних органів (допомога в складанні скарг та заяв, ведення справ в суді, підготовка та подання документів до Європейського Суду з прав людини).
Шість клієнтів нашої організації визнані «Міжнародною амністією» в’язнями совісті (справи по компенсації моральної шкоди цим людям виграні за підтримки Харківської правозахисної групи).
Серед членів нашої організації 7 журналістів, 4 юристів, сертифіковані тренера, що працюють за темами: адвокація (соціальне лобіювання); моніторинг, громадянське представництво, лідерство та робота в команді; PR в громадському секторі; організація роботи волонтерів в НДО та ін. Більша кількість працюючих має вищу освіту та досвід роботи в громадських організаціях понад 5 років. Крім штатних працівників до роботи залучаються студенти-журналісти та юридичних факультетів Сумських ВНЗ, інші волонтери. Члени і активісти «Громадського бюро «Правозахист» пройшли підготовку та навчання на різноманітних тренінгах та стажуваннях як на території України, так і за її межами за темами прав людини, прозорості дій гілок влади, місцевого самоврядування та розвитку громадянського суспільства.
Маємо досвід проведення конференцій за технологією OPEN SPASE, інтерактивних семінарів, громадських опитувань. Якщо аналізувати досвід співпраці з потужними analytical center – серед наших партнерів треба зазначити, насамперед, Українську Гельсінську спілку з прав людини

Громадське бюро «Правозахист» є членом УГСПЛ

та Харківську правозахисну групу. Беремо участь у кількох мережах НУО.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *